امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

برگزاری نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز استان کرمان در قم/تصاویر پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۷:۵۳


برگزاری نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز استان کرمان در قم/تصاویر تعداد بازدید: ۳۰۹

نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز استان کرمان حوزه علمیه قم از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمان پیش از ظهر امروز در سالن همایش های دارالشفاء با حضور آیت الله مقتدایی،عضو شورای عالی حوزه های علمیه حجت الاسلام و المسلمین علیدادی، نماینده ولی فقیه در استان کرمان و حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نائب رئیس مجمع نمایندگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز استان کرمان حوزه علمیه قم از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمان پیش از ظهر امروز در سالن همایش های دارالشفاء با حضور آیت الله مقتدایی،عضو شورای عالی حوزه های علمیه حجت الاسلام و المسلمین علیدادی، نماینده ولی فقیه در استان کرمان و حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نائب رئیس مجمع نمایندگان برگزار شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین مسلمی زاده رییس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان کرمان ضمن خیر مقدم گویی در باب فضیلت علم و علما به برخی از روایت ائمه معصومین اشاره کرد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه علم و عالم در دین اسلام تأکید کرد که وظیفه امروز روحانیت نجات جامعه از فضاهای مسموم مجازی است.
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم با بیان اینکه مسیر طلبگی دارای مشکلات و سختی های فراوانی است، خاطر نشان کرد: این مشکلات و سختی ها نباید مانع تلاش طلاب شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین مسلمی زاده با اشاره به شرایط و مشکلات آخرالزمانی، وظیفه طلاب را بسیار سنگین دانست و اظهار داشت: طلاب بایستی مردم را به به حق دعوت کنند و آنها را در مسیر زندگی راهنمایی کنند.                                                                                     
 
در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین سازندگی نماینده طلاب کرمان و دبیر اجرایی همایش نیز با اشاره به تقدیر از 180 طلبه و 50 استاد ممتاز، هدف این کار شکوفایی استعدادهای حوزوی طلاب دانست.
 
وی بیان کرد: این تجلیل ها در سال های گذشته هم به صورت شهرستانی انجام می گرفت ولی نمایندگان طلاب استان خواستار برگزاری یک همایش باشکوه در شان طلاب کرمانی شدند، که این نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز است.
 
براساس این گزارش؛ دراین مراسم به 180 تن از طلاب ممتاز و 50 تن از اساتید استان کرمان هدایایی اهدا شد و از سوی اداره حج و زیارت استان کرمان به پنج نفر از طلاب نمونه استان کرمان پنج سفر عتبات عالیات نیز اهدا شد.