امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

کرمان در بخش معیشتی، اقتصادی و فرهنگی نیازمند حضور پررنگ طلاب است پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۸:۴۰


کرمان در بخش معیشتی، اقتصادی و فرهنگی نیازمند حضور پررنگ طلاب است تعداد بازدید: ۲۰۸

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی اظهار داشت: استان در بخش معیشتی، اقتصادی و فرهنگی تبلیغی نیازمند حضور پررنگ طلاب است؛ بنابراین امیدواریم که ارتباط طلاب کرمانی مقیم قم با استان نزدیکتر شود و شرایط آن فراهم شود تا شاهد حضور طلاب و فضلای کرمانی در استان باشیم.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه این شهر در نخستین همایش تجلیل از طلاب و فضلای ممتاز استان کرمان با تسلیت ایام فاطمیه، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت و از مجمع نمایندگان استان کرمان برای برگزاری چنین جلسه های تشکر کرد و خواهان ادامه اینگونه فعالیت ها از سوی مجمع نمایندگان طلاب استان کرمان شد.
 
وی با اشاره به امتحانات الهی به عنوان یکی از اصولی که در قرآن کریم مطرح شده است، اظهار داشت: این اصل راه را برای همه مردم به ویژه خواص جامعه به خوبی نشان می دهد. 
 
وی افزود: خداوند متعال می فرماید گمان نکنید مجرد ایمان کفایت می کند، بلکه هرکسی در عرصه عمل و فراز و نشیب های زندگی خداوند متعال او را در آزمون های بزرگ قرار می دهد که باید از همه آنها سربلند بیرون بیاید.
 
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی بیان داشت: همه ما همواره در معرض آزمون های الهی قرار می گیریم و هرکس از انسان ها که در درگاه الهی مقرب تر باشد طبیعی است که در آزمون های سخت تری قرار می گیرند، البته گاهی اوقات انسان ها در نعمت ها، مقام ها و مسؤولیت ها امتحان می شوند.
 
وی با اشاره به این که انسان هم با نعمت و هم با سختی ها مورد آزمایش قرار می گیرد، گفت: مرحوم ابوترابی در زندان های صدام مرتب شکنجه می شد اما وقتی نمایندگان صلیب سرخ آمدند و سؤال کردند که آیا شما را شکنجه می کنند یا خیر؟ ایشان چیزی نگفت، وقتی بعدا دلیل این کار را از ایشان سؤال کردند، گفتند: «این ها مسلمان نیستند شما هرچند ما را شکنجه می کنید اما مسلمان هستید».
 
امام جمعه کرمان بیان کرد: قابل تامل است که یک روحانی در شرایط سخت در یک آزمون بزرگ اینگونه سربلند بیرون می آید؛ در همه سختی ها و همه دورانی که نعمت ها به انسان روی می آورد حتما در امتحان الهی قرار گرفته و خداوند ناظر و شاهد بر اعمال ما است.
 
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: اگر جامعه ای می خواهد رشد کرده و ارتقاء پیدا کند، باید در دو محور قوی حرکت کند، نخست باید افکار و اندیشه های شایسته بر جامعه سایه بیاندازد و در کنار آن اعمال بایسته نیز باید وجود داشته باشد، البته والاترین اندیشه های شایسته مبتنی بر کتاب و سنت هستند بنابراین مرکز تولید اندیشه های ناب حوزه های علمیه و روحانیت است.
 
نماینده ولی فقیه با اشاره به این که اندیشه های شایسته نیاز به تبیین و توزیع مناسب دارد، خاطرنشان کرد: هم باید تولید اندیشه به بهترین وجه ممکن اتفاق بیافتد و هم باید به بهترین وجه ممکن اندیشه های خوب را در جامعه توزیع کنیم که این امر نیاز به تبلیغ مناسب دارد، بنابراین هرکسی باید به سلاح روز مجهز باشد که بتواند سنت نبوی و فرمایشات ائمه اطهار را به جامعه برساند.
 
وی تأکید کرد: تولید اندیشه خوب مهم است ولی نشر آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در شرایطی که چهار دهه از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد به شدت به این دو محور نیاز داریم؛ رسالت تبلیغ اندیشه های ناب بر عهده روحانیت، خطبا و مبلغان برجسته است، استان ما نیز از این جریان مستثنی نیست.
 
نماینده ولی فقیه اشاره ای به شرایط استان کرمان داشت و تصریح: استان کرمان یکی از پناورترین استان های کشور است، تقریبا از شمالی ترین نقطه استان تا جنوبی ترین نقطه آن نزدیک به 900 کیلومتر فاصله است و عرض آن نیز چهارصد کیلومتر است؛ در استان کرمان 23 شهرستان، 49 حوزه علمیه و 116 مرکز آموزش عالی وجود دارد.
 
وی با بیان این که 3500 مسجد در استان کرمان وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد تنها در 1500 مسجد نماز جماعت برگزار می شود، جمعیت استان کرمان حدود 3 میلیون و دویست هزار نفر جمعیت است و از نظر ذخایر نیز استانی غنی محسوب می شود، بنابراین استان کرمان نیاز به حضور پررنگ و وظیفه محور طلاب بومی دارد.
 
امام جمعه استان کرمان با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت اقلیمی بسیار مناسب و منابع زیر زمینی غنی است، گفت: با توجه به این شرایط بایستی در استان کرمان وضعیت معیشتی مردم بسیار خوب باشد ولی آیا اینگونه است.
 
حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در پایان اظهار داشت: استان در بخش معیشتی، اقتصادی و فرهنگی تبلیغی نیازمند حضور پررنگ طلاب است؛ بنابراین امیدواریم که ارتباط طلاب کرمانی مقیم قم با استان نزدیکتر شود و شرایط آن فراهم شود تا شاهد حضور طلاب و فضلای کرمانی در استان باشیم.