امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

حوزه انقلابی باید پیشرو باشد سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۹:۰۸


حوزه انقلابی باید پیشرو باشد تعداد بازدید: ۳۲

نماینده طلاب کرمان با بیان اینکه حوزه انقلابی یعنی حوزه ای که هم پیش رونده و هم دارای هدف باشد، گفت: رهبر معظم انقلاب از اهدافی که امام(ره) بر روی آنها تاکید داشتند باراها سخن به میان آوردند و بر روی آنها تاکید کردند؛ از این رو حوزه انقلابی باید در همه مسائل پیشرو باشد.
 

حجت الاسلام حسین لطفی مهروئیه، نماینده طلاب و فضلای استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه حوزه انقلابی یعنی حوزه ای که هم پیش رونده و هم دارای هدف باشد، گفت: رهبر معظم انقلاب از اهدافی که امام(ره) بر روی آنها تاکید داشتند باراها سخن به میان آوردند و بر روی آنها تاکید کردند.

 

وی ادامه داد: یکی از اهداف اساسی این انقلاب برای اینکه به انقلاب حضرت حجت(عج) متصل شود این است که با زورگویی و سود جویی مقابله کند.

 

حجت الاسلام لطفی مهروئیه عنوان کرد: اگر استعمار، استثمار و استکبار ستیزی در وجود افرادی که پیگیر انقلاب هستند ، نباشد نمی توانند به خوبی این مسیر را طی کنند و به آن اهداف نهایی دست یابند.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه افزود: در واقع انقلابی کسی است که از حق مظلوم در مقابل ظالم دفاع کند و به ظالم اجازه ندهد که به مظلوم ظلم کند.

 

وی با بیان اینکه طبق قرآن کریم دو معیار «انعبد الله و اجتنبوا الطاغوت» باید سرلوحه افراد انقلابی باشد، تصریح کرد: در این مسیر باید حواسمان را جمع کنیم و از تاریخ درس عبرت بگیریم که بدانیم در کجا و در مقابل چه کسی ایستاده ایم؟

 

حجت الاسلام لطفی مهروئیه با بیان اینکه ظلم ستزی جز جدانشدنی عبودیت خدای متعال است، اظهار داشت: همواره ظلم ستیزی یکی از ویژگی های مردان و دین خدا بوده است، بنابراین بایستی روحیه ظلم ستیزی در بین انقلابیون حفظ شود.

 

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه در پایان گفت: حوزه انقلابی باید در راستای اهداف اصلی که همان اعتلای کلمه الله است، حرکت کند که ذیلش بحث نبوت، امامت و امثال ذلک مطرح می شد، به غیر از این مقدور نیست.