امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

شهریه طلاب نخبه افزایش می یابد شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۴:۲۸


شهریه طلاب نخبه افزایش می یابد تعداد بازدید: ۳۶

رئیس مجمع نمایندگان طلاب از افزایش بیشتر شهریه های طلاب و فضلا خبر داد و اظهار داشت: در آینده شهریه طلاب و فضلایی که از نظر علمی در سطح خوبی هستند و در این راستا تلاش می کنند افزایش خواهد یافت.
 
 
 
 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین سید اکبر حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب در جلسه طلاب و فضلای جنوب کرمان، این استان را یکی استانهای بسیار خوب دانست و از همکاری حجت الاسلام والمسلمین نجنو امام جمعه محترم شهرستان قلعه پنج با نماینده های طلاب این منطقه تشکر کرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد از افزایش بیشتر شهریه های طلاب و فضلا خبر داد و اظهار داشت: در آینده شهریه طلاب و فضلایی که از نظر علمی در سطح خوبی هستند و در این راستا تلاش می کنند افزایش خواهد یافت.
 
وی با اشاره به اینکه طلاب زندگی خود را بایستی بر ساده زیستی بنا کنند، گفت: برخی از علما باتوجه به اینکه از لحاظ مادی در شرایط بسیار خوبی قرار داشتند، زندگی خود را بر ساده زیستی بنا کردند و این مساله بایستی الگویی برای مردم باشد.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: یکی از ویژگی های که در روحانیت نهفته است و مردم بخاطر آن عاشق روحانیت هستند بحث ساده زیستی آنها است، بنابراین این ویژگی را بایستی در خود حفظ کنند چون بیشتر طرفداران قشر روحانیت از مستضعفین می باشند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد با بیان اینکه حوزه علمیه با کسب اعتماد مرد بایستی زنده بماند، گفت: طلبه گی شرایط خاصی دارد و زندگی آنها هم خاص است، بنابراین طلاب علاوه بر اینکه این شرایط را بایستی راعایت کنند بایستی آنها را هم برای خانواده خود بازگو کنند و آنها را متوجه این مساله کنند که زندگی طلبه با زندگی سایر افراد متفاوت است و ساده زیستی یکی از مبانی اصلی زندگی طلاب است.
 
وی در بخش دیگر از سخنان خود به انتخابات هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب اشاره ای کرد و اظهار داشت: در دیداری که مجمع نمایندگان با رهبر معظم انقلاب داشت، ایشان بر انقلابی ماندن حوزه تاکید داشتند.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: روزی نیست که حوزه علمیه پای این نظام نباشد و مردم هم دلشان به حوزه ها خوش است، بنابراین اگر خدای ناکرده حوزه های علمیه از مسیری که برای آن تعریف شده فاصله بگیرد نظام در خطر می افتد و مردم هم از این وضعیت دلزده خواهند شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد خاطر نشان کرد: یکی از عواملی که باعث شد مردم از سلطنت شاهنشاهی زده شوند و بر علیه آنها قیام کنند همین مساله اشرافی گری است، بنابراین مسئولان ما بایستی توجه داشته باشند که اشرافی گری و تجمل گرایی بر زندگی آنها حاکم نشود.
 
وی عنوان کرد: این انقلاب به راحتی ایجاد نشده است و خون هزاران جوان برای بدست آمردن این انقلاب هزینه شد؛ بنابراین حفظ آن از اوجب واجبات است.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب افزود: طلاب زمانی که برای تبلیغ به منطقه ای می روند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که پر تلاش باشند و مردم را به روحانیت و دین حذب کنند و خدای ناکرده برای مسائل مادی به تبلیغ نروند.
 
وی با بیان اینکه همه کشورهای اسلامی در دنیا چشمشان به انقلاب اسلامی ایران است، افزود: بایستی به گونه ای عمل کنیم که دلهای مردم سراسر دنیار مجذوب دین اسلام کنیم، امروز همه دنیا با دین اسلا آشنا هستند و در همه جا مسلمان وجود دارد و این یک مساله ای است که کسی نمی تواند آن را کتمان کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد ابراز کرد: آخرین روزهای مجمع نمایندگان را در پیش رو داریم و انتخابات مجمع در روز 20 اسفند برگزار خواهد شد، مجمع برای طلاب است و هدفش رفع گرفتاری های طلاب است؛ بنابراین طلاب بایستی از مجمع نمایندگان خودشان حمایت کنند.
 
رئیس مجمع نمایندگان طلاب در ادامه به برخی از فعالیت های مجمع نمایندگان اشاره داشت و اظهار کرد: نماینده های طلاب خالصانه شبانه روز و در روزهایی که شما با خیال راحت مشغول درس خواندن و مباحثه کردن هستید، آنها برای رفع گرفتاری های طلاب منطقه خود به جاهای مختلف می روند و بزرگان زیادی را می بینند تا که شاید بتوانند گره ای از کار یک طلبه امام زمان(عج) باز کنند.