امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

باید نخبگان به درستی شناسایی و تجلیل شوند یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۷:۲۵


باید نخبگان به درستی شناسایی و تجلیل شوند تعداد بازدید: ۵۴

امام جمعه شهرستان قلعه گنج با اشاره به اینکه انسان های خوش فکر و با استعداد در کنار مسائل درسی، مسائل تبلیغی را هم در اولویت قرار بدهند، اظهار داشت: نگاه به بحث نخبگی بایستی یک نگاه متفاوت و چند بعدی باشد، یعنی ممکن است افرادی در بحث تبلیغی نخبه باشند و در درس و بحث متوسط باشند، بنابراین این افراد هم بایستی شناسایی شوند و مورد تقدیر قرار بگیرند.
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین نجنو، امام جمعه شهرستان قلعه گنج در جلسه طلاب و فضلای جنوب کرمان، گفت: نماینده های طلاب و فضلای جنوب کرمان  دغدغه بسیاری دارند و مرتب پیگیر مشکلات و مسائل طلاب هستند و بیش از آنچه که از آنها انتظار می رود فعالیت می کنند که این جای تشکر و قدر دانی دارد.
 
 وی با بیان اینکه توفیق درس خواندن در قم را هر کسی پیدا نمی کند، گفت: طلابی که در این شهر مقدس در جوار حضرت معصومه(س) توفیق حضور و سربازی امام زمان(عج) را دارند بایستی قدر خود را بدانند و بعد از مدتی که کسب علم کردند به مناطق خود برگردند و در آنجا فعالیت های علمی و فرهنگی خود را شروع کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین نجنو با اشاره به اینکه افراد با استعداد در قبال استعداد خود موظف هستند و مورد سوال قرار می گیرند، تصریح کرد: طبق تحقیقاتی که صورت گرفت همه مردم جنوب کرمان دارای استعداد خوبی هستند؛ بنابراین کسی نمی تواند بگوید که استعداد خوبی ندارد، بایستی آن را کشف و در همان راستا آن را شکوفا کند
 
 امام جمعه شهرستان قلعه گنج با اشاره به اینکه انسان های خوش فکر و با استعداد در کنار مسائل درسی، مسائل تبلیغی را هم در اولویت قرار بدهند، افزود: نگاه به بحث نخبگی بایستی یک نگاه متفاوت و چند بعدی باشد، یعنی ممکن است افرادی در بحث تبلیغی نخبه باشند و در درس و بحث متوسط باشند، بنابراین این افراد هم بایستی شناسایی شوند و مورد تقدیر قرار بگیرند.
 
وی در ادامه به برخی از مشکلات طلاب و فضلای پنج گنج اشاره کرد و اظهار داشت: طلابی که در قم هستند بایستی بدانند که امید منطقه هستند، بنابراین بایستی از این امکانات و فرصتی که در پیش رو دارید به نحو احسن استفاده کنید وبا هجرت به مناطق خود در آبادانی و پیشرفت منطقه نقش داشته باشید.
 
حجت الاسلام و المسلمین نجنو با بیان اینکه درس خواندن و نخبه بودن در این مساله خوب است ولی کافی نسیت، افزود: در ابتدای حوزه به ما می کفتند که برای ورود به حوزه نگاه خود را خالص کنید، یعنی این نیت را داشته باشیم که بعد از فرا گرفتن دروس درصدد باشیم که علم خود را به دیگران هم منتقل کنیم.
 
امام جمعه شهرستان قلعه گنج، بهترین نخبه را شخصی دانست که در دو مبحث علمی و تبلیغی فعال و پرتلاش است و گفت: در همایش ها و جلساتی که از طلابی که در مسائل علمی دارای رتبه برتر هستند و از آنها تقدیر می شود بایستی از طلابی که در مسائل تبلیغی موفق بودند نیز تقدیر و تشکر به عمل آید.
 
وی با اشاره به اینکه عرصه تبلیغی بسیار مهم است، تصریح کرد: امروز یکی از ضرورت های که جنوب کرمان به آن نیاز دارد و ضرورت آن هم قابل لمس است، بحث تبلیغ در این مناطق است.
 
حجت الاسلام و المسلمین نجنو اظهار داشت: با توجه به اینکه فرصت های تبلیغی زیادی برای طلاب وجود دارد، متاسفانه برخی از مردم هنوز با مسائل اولیه شرعی خود آشنا نیستند و این کم کاری امثال بنده و شما را اثبات می کند.
 
امام جمعه شهرستان قلعه گنج عنوان کرد: طلبه ای که بتواند در دل مردم نفوذ کند و با جوانان رفاقت کند و مسائل مربوط به مردم را با توجه به فرهنگ و رسوم آنها بازگو کند، می توان گفت که او در امور تبلیغی موفق بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه دشمنان برای منحرف کردن مردم ما سنگ تمام گذاشتند و به هر روشی متوصل شدند تا افکار مردم ما را به سمت های دیگر ببرند، گفت: طلاب و روحانیون هم بایستی با یک همت مضاعف فعالیت های خود را در عرصه های مختلف شروع کنند و اجازه ندهند دشمن به اهداف شوم خود دست یابد.