امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

اشتغال و تولید داخلی بهترین راه مقاومت در برابر زلزله اقتصادی است شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹:۴۱


اشتغال و تولید داخلی بهترین راه مقاومت در برابر زلزله اقتصادی است تعداد بازدید: ۹

نماینده دوره هفتم مجمع نمایندگان طلاب گفت: ایجاد اشتغال و تکیه بر توان داخلی کشور را دربرابر زلزله های اقتصادی حفظ می کند.
 
 
 
 
حجت الاسلام ابوذر سلطانی، نماینده دوره هفتم مجمع طلاب و فضلای کرمان در گفت و گو خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع طلاب با بیان اینکه ربا در نظام اقتصادی اسلامی هیچ جایگاهی ندارد، اظهار داشت: این سخن که ربا درست نیست سخن یک شخص خاص نیست، بلکه سخن خداست یعنی حرف کسی است که همه جنبه های دنیوی و اخروی را در نظر می گیرد.
 
 
 
وی ادامه داد: وقتی از سوی مراجع گفته می شود که ربا برای جامعه مشکلات زیادی را به وجود می آورد باید قبول کنیم و مسؤولان با دقت بیشتری سعی در ریشه کندن آن کنند نه اینکه از آن هم طرفداری کنند و توجیه بیاورند.
 
 
 
حجت الاسلام سلطانی با بیان اینکه برخی از افراد مبانی فکریشان بر اساس اقتصاد غربی چیده شده است، گفت: در واقع این افراد ظرفیت شنیدن حرف حق را ندارد و مقاومت می کنند چون در این شرایط بزرگ شده اند.
 
 
 
‌نماینده دوره هفتم مجمع با اشاره به این که برخی از افراد از این قضیه سوء استفاده می کنند، تصریح کرد: در واقع شرایط اقتصادی برای برخی از افراد سود دارد و دوست ندارند این روند تغییر کند.
 
 
 
وی افزود: در کشورهای اسلامی که نظام بانکی شان اینگونه است این عموم مردم هستند که از این قضیه ضربه می خورند.
 
 
 
حجت الاسلام سلطانی اظهار داشت: برای خروج از رکود و رسیدن به رشد اقتصادی، بایستی از همه امکانات کشور استفاد شود، یعنی باید کاری کنیم که اقتصاد درون زا داشته باشیم.
 
 
 
وی اضافه کرد: باید اقتصادی داشته باشیم که بتواند روی پای خودش بایستد و اشتغال ایجاد کند و در برابر زلزله های اقتصادی دنیا به راحتی کمرش خم نشود.
 
 
 
حجت الاسلام سلطانی بیان کرد: وقتی اشتغال، کار و تولید ایجاد شد، خیلی از مشکلات حل می شود و تحریم ها کارایی خود را از دست خواهند داد و تاثیر آنچنانی برا معیشت مردم ندارند.
 
 
 
 
 
نماینده دوره هفتم مجمع در پایان گفت: خانواده های روستایی در گذشته برای تامین بسیاری از نیازهای خود به دولت وابسته نبودند تا حدی که بسیاری از مواد خوراکی مورد نیازشان را خودشان تهیه می کردند، اقتصاد کشور هم بر همین پایه استوار است، اگر بتوانند روی پای خودش بایستند و متکی به کشورهای دیگر نباشند، رشد و توسعه خواهند داشت.