امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

حمایت از کالای ایرانی کارخانجات زیادی را فعال خواهد کرد یکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴:۳۱


حمایت از کالای ایرانی کارخانجات زیادی را فعال خواهد کرد تعداد بازدید: ۸

نماینده مردم کرمان ‌با بیان اینکه اگر مسئولان، تولیدکنندگان و مردم دست در دست هم دهند شعار رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا خواهد کرد، گفت: اگر این شعار محقق شود، آن دسته از کارخانجاتی که تعطیل شدند رونق می یابند و کارگران زیادی صاحب کار خواهند شد.
 
 
 
 
‌‌ به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، دکتر حمزه، نماینده مردم جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی در جلسه طلاب و فضلای شهرستان های کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: همیشه در روند کاری خودم سعی کردم که عدالت را رعایت کنم و اجازه ندهم حق مستضعفان پایمال شود.
 
وی  با بیان اینکه همیشه ولایت مداری و پاسداری از خون شهدا را سرلوحه کار خود قرار داده است، گفت:  متاسفانه برخی رسانه ها در رابطه با بنده کم لطفی داشتند؛ ولی بنده قضاوت را به خود مردم واگذار می کنم.
 
این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: رهبر معظم انقلاب سال 1397 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند، بنابراین یکی از وظایف اصلی طلاب تبیین این مساله برای مردم است.
 
وی در رابطه با حمایت از کالای ایرانی، با طرح  این سوال که چه کسی ، چگونه، اگرحمایت شد چه نتیجه ای دارد؟ گفت: خود مسئولان و سه قوه مهمترین رکن این قضییه هستند و رسالت آنها از مردم بالاتر است.
 
حمزه در رابطه با چگونگی حمایت از کالای ایرانی گفت: در کشور ما صدور مجوز فعالیت های اقتصادی بسیار مشکل است و متاسفانه برخی از سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای دیگر به فعالیت های اقتصادی می پردازند، بنابراین بایستی شرایط را به گونه ای ایجاد کنیم که صدور مجوز برای سرمایه گذاران راحت تر شود.
 
وی با اشاره به اینکه بایستی پول ارزان در اختیار تولیدکنندگان قرار بگیرد، تصریح کرد: متاسفانه امروزه وام های که به تولیدکنندگان داده می شود حدود 30درصد سود از آنها گرفته می شود، یقینا با این شرایط تولید کنند نمی تواند کار کند.
 
این نماینده مجلس یکی دیگر از مشکلات تولید کنندگان را قانون کار دانست و اظهار داشت: قانون کار بایستی تغییر کند تا سرمایه گذار و تولید کننده با خیال راحت کار کند.
 
حمزه، قرار دادن تسهیلات در اختیار مردم و خرید محصولات ایرانی از سوی تمام اداره های کشور و تبلیغ نکردن کالاهای خارجی را از دیگر شرایط برای حمایت از کالای ایرانی دانست و گفت: متاسفانه امروز یک مبلغ کلانی کالای قاچاق وارد کشور می شود، بنابراین بایستی از آن جلوگیری کنند.
 
وی، تولیدکنندگان را دومین گروهی دانست که بایستی از کالای ایرانی حمایت کنند و تصریح کرد: کیفیت بالا، به روز بودن، تبلیغ گسترده و قرار دادن تولیدات در سراسر کشور از جمله وظایفی است که هر تولیدکننده ای بایستی به آنها توجه داشته باشد.
 
وی نقش مردم را در حمایت از کالای ایرانی کمترین نقش دانست و ابراز کزد: مردم بایستی کالای ایرانی را بخرند و از آن حمایت کنند و در صورتی که کالای با کیفیتی خریدن آن را تبلیغ و دیگران را برای خرید آن کالا تشویق کنند.
 
حمزه با بیان اینکه اگر مسئولان، تولیدکنندگان و مردم دست در دست هم دهند شعار رهبر معظم انقلاب تحقق پیدا خواهد کرد، گفت: اگر این شعار محقق شود، آن دسته از کارخانجاتی که تعطیل شدند رونق می یابند و کارگران زیادی صاحب کار خواهند شد.
 
وی همچنین به برخی از مسائل منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و به سوالات فرهنگی سیاسی و اجتماعی طلاب جنوب کرمان پاسخ گفت.