امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

رشد اخلاقی و آموزشی باید از اولویت های کاری حوزه باشد یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۲:۴۴


رشد اخلاقی و آموزشی باید از اولویت های کاری حوزه باشد تعداد بازدید: ۲۱۹

عضومجمع نمایندگان طلاب اظهارداشت: موضوعات آموزشی واخلاقی باید ازاولویتهای کاری مجمع نمایندگان باشد، نمایندگان طلاب باید طرح‌هایی درمورد رشد علمی و اخلاقی حوزه داشته باشند و آن را به صورت دقیق و علمی دنبال کنند.
 
 
 
حجت‌الاسلام محمد رحیمی پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع نمایندگان، پیشرفت روزبه‌روز حوزه علمیه را ضروری دانست و به اولویت‌های کاری مجمع نمایندگان پرداخت.
 
نماینده طلاب و فضلای استان کرمان در مجمع نمایندگان حوزه علمیه قم، اظهار داشت: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص تحول در حوزه کارهایی انجام شد و تغییراتی در روش‌های آموزشی صورت گرفت ولی این تغییرات کافی نیست.
 
وی ادامه داد: گاهی در برخی تحولات صورت گرفته شیوه های آموزشی حوزه به‌نوعی کنار گذاشته‌ و از دانشگاه‌ها الگو برداری شده است. 
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه اظهار داشت: درست است یکسری تغییراتی ایجادشده است، ولی شاید خیلی مفید نبوده است و شاید حتی مضر هم هست، بنابراین هر تغییری هم خوب نیست و بایستی ما از سایر مراکز آموزشی تنها روش‌های را تبعیت کنیم که مفید و مؤثر هستند.
 
حجت‌الاسلام رحیمی پور عنوان کرد: بایستی سیستم آموزشی جدید بر مبنای همان روش سنتی حوزه باشد، باید موضوعاتی همچون مباحثه و تحقیق و پژوهش در حوزه تقویت شود.
 
نماینده طلاب و فضلای کرمان افزود: امروز ضروری به نظر می رسد که برخی از متون درسی بازنگری شود چون بیشترین وقت طلبه صرف متون درسی می شود؛ اگر متون به روزتر و کارآمدتر باشند می تواند در تربیت طلاب توانمند و به روز مفید باشد.
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه عنوان کرد: بایستی مطالب دروس حوزوی به‌گونه‌ای تنظیم شوند که فهم آنها برای طلبه راحت‌تر و درزمینه های جدید وادار به فکر کردن شود.
 
وی افزود: امروز حوزه با مسائل بسیار جدیدی روبرو است، مسائلی که تا به امروز وجود نداشته است ما باید روی این‌ موضوعات تفکر و برنامه‌ریزی کنیم؛ بنابراین باید روش آموزشی را تا حدودی تغییر دهیم و همچنین در متون درسی بازنگری داشته باشیم.
 
حجت‌الاسلام رحیمی پور بیان کرد: بحث اخلاقی و مشاوره برای طلاب خیلی مهم است که باید به طلاب مشاوره‌هایی داده شود اینکه این مشاوره‌ها اجباری باشد یا نه من نظری ندارم فقط باید به‌گونه‌ای تشویقشان کنیم که در این کلاس‌های مشاوره حضورداشته باشند.
 
وی با اشاره به برخی از مشکلات طلاب گفت: امروز یکی دیگر از مشکلات طلاب بحث اخلاقی در حوزه است که  روی این موضوع هم باید تمرکز شود و این موضوع می‌تواند به‌عنوان یکی از موضوعات و اولویت کارهای مجمع نمایندگان باشد.
 
عضومجمع نمایندگان طلاب اظهارداشت: موضوعات آموزشی واخلاقی باید ازاولویتهای کاری مجمع نمایندگان باشد، نمایندگان طلاب باید طرح‌هایی درمورد رشد علمی و اخلاقی حوزه داشته باشند  و آن را به صورت دقیق و علمی دنبال کنند.