امروز پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

نباید ولی فقیه را تنها بگذاریم پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸:۴۷


نباید ولی فقیه را تنها بگذاریم تعداد بازدید: ۱۳۴

امام جمعه سیرجان گفت: آیندگان هم درباره زمان ما قضاوت می کنند، که آیا ولی فقیه را تنها گذاشتیم آیا کارا یا بی اثر و تن پرور بودیم، یا فداکاری کردیم؟؛ بنابراین بایستی از گذشته گان عبرت بگیریم و کار آنها را تکرار نکنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان،حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان در جلسه طلاب و فضلای سیرجان، اظهار داشت: امام موسی بن جعفر(ع) از قول لقمان حکیم فرمایشی فرمودند، که در تحف العقول نقل شده است معنای فرمایش حضرت این است که عاقل ترین انسان ها کسی است، که تنها در مقابل حق متواضع ولی در مقابل حق گردن کشی نکند.

 

وی خطلاب به علما، طلاب و فضلا، ابراز کرد: در مقابل حق بی تفاوت نباشید و معیار داشته باشید اندیشمندانه برخورد کنید به راه حق باشید که این عین عبودیت و بندگی است.

 

امام جمعه سیرجان اظهار داشت: مناجات ها، راز و نیازهای ماه مبارک رجب، مناجات شعبانیه در ماه آینده، ادعیه ماه مبارک رمضان این ها برای ساختن انسان است که ما عبد کامل و خالص بشویم.

 

حجت الاسلام حسینی افزود: وقتی صراط عبودیت را طی کردیم در مقابل حق نمی ایستیم متواضعانه با حق برخورد می کنیم و در خدمت حق هستیم، همه چیز خود را کنار می گذاریم و فدایی حق می شویم نمونه اش زندگی خود امام موسی بن جعفر(س) است.

 

وی با بیان اینکه امام موسی بن جعفر(ع) برای حق تمام وجود و زندگی خود را صرف کرد، اظهار داشت: بعضی وقتها برخی از انسان ها مصالح ساختگی ذهن خود را بر حق ترجیح می دهند و در آنجا که میدانی است باید در حق و برای حق فداکاری کنند غائب هستند، مانند این جمله معرف، بعضی از خواص بی بصیرت در هنگام فتنه غایب هستند، فتنه که خموش گردید بیدار می شوند و همه جا حاضر هستند.

 

 حجت الاسلام حسینی ابراز کرد: آینده نظام اسلامی یک حق است و ولی فقیه سرپرست آن نظام است، تک تک آحاد مسلمان وظیفه دارند که در زمان خاص، برای رسیدن به اهداف خاص کنارش باشند.

 

امام جمعه سیرجان عنوان کرد: وظیفه هرکسی است که آنتن های ذهنی خود را به گونه ای تنظیم کند که مترادف با آنچه که رهبر معظم انقلاب ترسیم می فرمایند، باشد.

 

وی با طرح این سوال که چرا از اول اسلام مسلمان ها گروه گروه شدند، گفت: دلیل اینکه مسلمانان از هم گسسته شدن این بود که در مسیر حق قرار نگرفته اند خودخواهی ها، سرمایه اندوزی ها، دنیا طلبی ها ریاست طلبی ها این اجازه را به آنها نمی داد که با هم متحد باشند‌که ما در تاریخ آنها را لعن می کنیم.

 

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: آیندگان هم درباره زمان ما قضاوت می کنند، که آیا ولی فقیه را تنها گذاشتیم آیا کارا یا بی اثر  و تن پرور بودیم، یا فداکاری کردیم؟؛ بنابراین بایستی از گذشته گان عبرت بگیریم و کار آنها را تکرار نکنیم.

 

وی با بیان اینکه جبهه حق گرا در سیرجان هیچ وقت در اقلیت نبوده است، تصریح کرد: فقط اختلاف دوستان باعث شده است که دیگران پیروز شوند بعد گله می کنند چرا بردند، چرا خوردند، چون در زمانش ما کاری نکردیم.

 

امام جمعه سیرجان عنوان کرد: اکنون زمان انتخاب ریاست جمهوری و انتخاب شوراهاست، بنابراین اگر بخواهیم کسی این مسؤولیت های مهم را بر عهده و جلوی مفاسد را بگیرد، باید در صحنه حاضر با شیم و کار کنیم، امروز این به عنوان یک وظیفه و رسالت بر عهده تک تک ماست.

 

 حجت الاسلام حسینی در پایان گفت: این زمان را باید قدر بدانید تا لیاقت و استعداد برای حاکمیت کامل اسلام و زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) برای نجات کل عوالم وجود از همه مفاسد را داشته باشیم، این مقدمه است باید ما صحنه را بسازیم و ‌آماده باشیم تا برای آن روزها فداکاری کنیم.